قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

بازسازی ساختمان چیست؟

نوسازی یا بازسازی ساختمان (Renovation)، مفهومی دیرینه در ایران دارد. بررسی ها حاکی از آن هستند که از عصر ایران باستان، نوسازی و بازسازی خانه در ایران عملی بسیار مرسوم بوده است و سنت خانه تکانی که هرساله احیا می گردد نیز ریشه در آن زمان دارد. جدا از آن، بازسازي ساختمان و یا نوسازی در بسیاری از کشورهای مختلف عملی کاملا مرسوم شناخته می شود. در ایران نیز آپارتمان ها هرازگاهی حالت زیبای خود را از دست داده و بسیار خسته کننده می شوند. در این موارد می بایست بازسازی آپارتمان و یا همان بازسازی منزل به صورتی حرفه ای صورت پذیرد.

تصاویر زیر یک مورد از موارد بازسازی آپارتمان انجام شده توسط تیم ساختمان ۱۱۵ را نشان می دهد:

بازسازی آپارتمان

به عنوان مثال در ایالات متحده که بسیاری از خانه ها چوبی هستند، هر ساله هزینه زیادی برای مقابله با خوردگی چوب ها توسط موریانه صورت می گیرد . طبیعی است که این هزینه ها جزء هزینه بازسازي ساختمان محسوب می گردند.

بازسازی ساختمان (4)

با این حال در شرایط حال حاضر در ایران، با توجه به حجم عظیم ساخت و ساز های صورت گرفته در دهه های اخیر، شرایط کنونی به شکلی است که نیاز به بازسازی ساختمان بسیار بیش تر احساس می گردد. ضمن این که در کشور در حال حاضر، ساختمان ها برای عمر مفید ۵۰ سال طراحی می گردند اما متاسفانه به علت ضعف در کیفیت اجرا، قبل از رسیدن به ۳۰ سالگی به بازسازی ساختمان نیاز پیدا می کنند. بنابراین بازسازی منزل در ایران از اهمیتی فوق العاده بیشتر از سایر کشورها برخودار می باشد.

بازسازی ساختمان (5)

نکته مهم دیگر در این است که هزینه بازسازی ساختمان، تا حد قابل توجهی پایین تر از هزینه ساخت ساختمان جدید می باشد.

کلیه عوامل بالا سبب می شود که بازسازی ساختمان، گزینه ای کلیدی محسوب شده و امروزه در سطح جهان ، عملی بسیار رایج شود . به علاوه انجام موارد مختلفی همچون مطالعات سازه ای و معماری در بازسازی ساختمان امری تخصصی بوده و می بایست توسط نیروهای ماهری که در این زمینه تاکنون فعالیت حرفه ایی داشته اند، صورت پذیرد. چرا که هنر بازسازی منزل، انجام کار با پایین ترین هزینه بوده و این کار تنها از پیمانکاری باتجربه در این زمینه ساخته خواهد بود. مفتخریم اعلام داریم که تیم ساختمان ۱۱۵ با بیش از پانزده سال تجربه در زمینه بازسازی منزل آماده خدمت رسانی به کلیه شهروندان شهر تهران می باشد.

مراحل بازسازی ساختمان یا بازسازی خانه به چه صورت است ؟

حال که موارد بالا مطرح شد ، برای بسیاری این موضوع مطرح می شود که مراحل بازسازی ساختمان به چه صورت می باشد ؟ ما در این جا مراحلی را به صورت مختصر ذکر می کنیم . با این حال توجه داشته باشید که این مراحل به شکلی کلی بوده و بازسازی خانه ، با توجه به ویژگی های خود کاملا منحصر به فرد است.

۱- دریافت مشاوره از شرکت های ساختمانی فعال در بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

شرکت های مشاور بازسازي ساختمان

در گام نخست ، شما می بایست سعی کنید که اطلاعاتی جامع و کامل از ساختمان خود داشته باشید. دقت کنید که قبل از تصمیم برای بازسازی ساختمان باید با خود این تصمیم را بگیرید که “آیا در مورد ساختمان شما ، آیا اصلا بازسازی خانه یا ساختمان به صرفه هست یا خیر ؟” مثلا اگر اسکلت ساختمان در طول سالیان طولانی دچار مشکل شده باشد، و یا سقف از نوع طاق ضربی فرسوده باشد، بازسازی خانه حتی ممکن است برای شما خطر جانی داشته باشد. چراکه ساختمان های قدیمی از منظر سازه ای در برابر زلزله بسیار ضعیف می باشند. برای مشاوره در این مورد می توانید به شرکت های فعال در این زمینه مراجعه کنید. مفتخریم اعلام داریم که تیم ساختمان ۱۱۵، با توجه به دانش و مهارت ویژه خود ، شما را در انجام بازسازی خانه خود به بهترین نحو یاری خواهد کرد.

بازسازی ساختمان (3)

۲- انجام مرحله تخریب به روش مهندسی توسط تیم بازسازی منزل

بازسازي ساختمان

 

مرحله تخریب اگرچه که ممکن است ساده به نظر برسد، اما باید این مورد را بدانیم که تخریب یکی از پرخطرترین مراحل در امر نوسازی و بازسازی ساختمان است. طبق آمار صورت گرفته در ایالات متحده امریکا، یکی از پرخطر ترین مراحل بازسازی خانه، مرحله تخریب ساختمان می باشد. برای همین می بایست حتما تخریب به صورت حرفه ای و مهندسی صورت گیرد. متاسفانه موارد فراوانی را می توان نام برد که در برخی موارد صورت گرفته ناشی از عدم دقت پیمانکار ، تخریب باعث هزینه دیه چندصد میلیونی در پروژه گشته و علاوه بر متوقف شدن پروژه ، خانواده ای را به کلی ویران و بدون نان آور نموده است. لذا باید در بحث بسیار خطیر تخریب ، از تیم متخصص و حرفه ای این کار استفاده شود چرا که تیم متخصص از طراحی سازه ای ساختمان به شکل کلی اطلاع دارد.

بازسازی ساختمان (2)

۳- انجام مرحله ساخت با توجه به نیازهای ساختمان

بازسازي ساختمان

بازسازي ساختمان

 

در مرحله ساخت، مهم ترین نکته نیازهای مشتری است. باید بدانیم که مشتری متقاضی تعمیرات ساختمانی، دقیقا چه نیازهایی داشته و چه نقاطی را نقاط ضعف ساختمان کنونی خود می پندارد. مثلا در بعضی پروژه های بازسازی آپارتمان، کارفرما می خواهد که آشپزخانه به حالت اپن تغییر کند. برخی هم خواستار حذف دیوار و اضافه کردن دیوارها و پارتیشن بندی دیگری هستند. باید در این مرحله توجه داشت که تاکید بر استفاده از دیوارهای پیش ساخته است. چرا که ساخت یک دیوار در خانه ، علاوه بر نیاز داشتن به بنا و نقاش و … که آسایش را از اهل خانه می گیرد ، از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه نیست. اما امروزه دیوارهای عایقی وجود دارد که عایق صوت ، دما و رطوبت بوده و از لحاظ هزینه ای نیز در حد عالی محسوب می گردند.

بازسازی منزل

۴- مرحله انجام گچ کاری و سقف کاذب در تعمیرات ساختمان

بازسازی خانه

بازسازی خانه

 

در این مرحله به این نکته توجه می شود که آیا پس از ساخت ، نیاز به گچکاری ساختمان داریم یا خیر. در صورت نیاز به گچکاری ، باید این مرحله به کمک سفیدترین و مرغوب ترین گچ انجام گیرد. چرا که اعضا جدید اضافه شده به ساختمان، معمولا بیش تر در معرض دید بوده و از این رو مورد توجه هر کسی که از خانه بازدید می نماید، قرار خواهند گرفت. علاوه بر این ها، باید در صورت نیاز از سقف ها کاذب در بازسازی خانه نیز استفاده نماییم. سقف های کاذب زیادی امروزه در بازار قرار دارند که انتخاب آن ها کاملا بسته به سلیقه کارفرماست.

۵- مرحله نورپردازی

بازسازی ساختمان (3)

 

مرحله نورپردازی، مرحله ای بسیار مهم است . چرا که نورپردازی درست ، باعث زیبا شدن ساختمان می گردد. امروزه استفاده از چراغ های هالوژن و نورپردازی با نورهای رنگی ، طرفداران زیادی دارد و به علاوه نقش فوق العاده ای در نشان دادن کار دارد. این تاثیر آن قدر زیاد است که افرادی که گچ بری ساختمان را انجام می دهند، معمولا خودشان ایده نورمخفی در سقف را به شما خواهند داد. البته یادتان نرود که سیم کشی ساختمان در این مرحله بسیار مهم است . چرا که اگر مثلا نورر قسمتی از سقف در اثر سیم کشی نادرست و غیر اصولی از بین برود ، پیدا کردن نقطه اتصالی در سیم کشی ، کاری دشوار و زمان بر خواهد بود که چیزی جز دردسرر نخواهد داشت.

۶- کف سازی

تعمیرات ساختمان

پوشش کف در تعمیرات ساختمان

 

پس از انجام مراحل بالا ، باید یک نوع کف را برای ساختمان انتخاب کنیم . باید دقت کنیم که هر نوع کف ، کاربری منحصر به فرد خود را داراست. برای اطلاعات بیش تر در این مورد می توانید مقاله بهترین کفپوش برای هر نوع ساختمان را بخوانید. البته تیم ساختمان ۱۱۵ نیز شما را در این مسیر یاری خواهد کرد. پس از انتخاب مدل کف ،، می توانید به کمک نیروی انسانی کارآزموده در این زمینه، کف خود را اجرا نمایید.

۷- رنگ آمیزی دیوارها و سقف

بازسازی ساختمان (5)

 

در مورد نقاشی ساختمان ، شما باید دقت کنید که کدام نوع نقاشی برایتان مناسب تر است. اگرچه معمولا در ایران اغلب کارفرمایان رنگ سفید را ترجیح می دهند، با این حال رنگ های قرمز آبی و سبز و … نیز امروزه توسط بسیاری استفاده می گردد. با این حال انتخاب رنگ ساختمان در بازسازی منزل نیز از جمله مواردی است که کاملا بستگی بهه خود شما دارد.

۸- تصمیم گیری و اجرای پوشش دیوار

 

بازسازی ساختمان (6)

در این مرحله بحث طراحی دکوراسیون داخلی مطرح می گردد ، شما می بایست نوعی پوشش را برای دیوار خود انتخاب نمایید. سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری ، همه از گزینه هایی هستند که در این مرحله مطرح می گردند. البته بهتر است قبل از انتخاب ، حتما نمونه کارهای مختلفی را بررسی کرده وو با توجه به اصول معماری داخلی تصمیم بگیرید.

۹- اجرای قرنیز

بازسازی ساختمان (7)

 

پس از انجام پوشش دیوارها در تعمیرات ساختمان نوبت به اجرای قرنیزها خواهد رسید. شما در این مرحله می بایست قرنیز ها را اجرا نمایید. نکته ای که در بازسازی خانه در مورد اجرای قرنیزها وجود دارد، هماهنگی قرنیز ها با محیط است . قرنیز ها باید هم با کف (مثلا پارکت) و هم با دیوار (مثلا کاغذ دیواری) به کار رفته هماهنگ باشند. این مسائل جزء طراحی معماری داخلی است.

۱۰- دکوراسیون داخلی و چیدمان خانه

بازسازی ساختمان (8)

 

هرچقدر هم که برای بازسازی منزل خود هزینه کرده باشید، زمانی این هزینه مثمر ثمر واقع خواهد شد که به چشم بیاید. برای این منظور، شما می بایست در بازسازی منزل خود چیدمان و دکوراسیون داخلی فوق العاده ای را در نظر بگیرید. یادتان نرود که شما باید به شکل بسیار زیبایی در طراحی معماری داخلی بکوشید. پس حتما برای آن بیش ترین وقت را اختصاص دهید. برای این منظور شما می بایست تعداد زیادی مدل ببینید . مدل های زیادی در اینترنت وجود دارد و در کنار آن نیز مدل های بسیار بیش تری در نزد طراحان دکوراسیون داخلی وجود دارد.

در واقع ایراد اصلی مدل های موجود در اینترنت برای بازسازی خانه این است که متاسفانه از لحاظ اجرایی زیاد قدرتمند نیستند و ممکن است حتی در ایران قابل اجرا نباشند و یا اجرای آن ها بسیار مشکل باشد. برای همین وجود یک طراح دکوراسیون داخلی آشنا با مسائل اجرایی و بازسازی منزل سرعت کار را چندین برابر خواهد کرد.

بازسازی ساختمان چیست ؟

house۱

یکی از خدمات ما در ساختمان 115، بازسازی ساختمان است. بازسازی ساختمان یا بازسازی خانه و منزل اصطلاحا به مجموعه خدماتی اطلاق می شود که در آن منزل به نحوی بازسازی و بازطراحی می شود . در واقع عمر ساختمان در ایران حدود ۴۰ سال در نظر گرفته می شود اما حقیقت این است که ساختمان ها به سرعت فرسوده می شوند .

یعنی خانه و منزل شما ممکن است از لحاظ عملکرد بتواند در حد عالی عمل کند اما در ظاهر ، چهره ای فرسوده و از رده خارج به خود گرفته است . در این هنگام شما با تماس با تیم ما می توانید به صورت حرفه ای عمل کرده و استارت بازسازی و زنده کردن ساختمان خود را بزنید. در این عمل که شامل موارد بسیار متعددی است ، روح تازه ای در جان ساختمان دمیده می شود و ساختمان شما چهره ای همانند یک ساختمان مجلل پیدا می کند. به علاوه ، لازم نیست شما هزینه های گزافی را پرداخت کنید تا دوباره ساختمان را از نوع بسازید ، بلکه می توانید با هنرمندی از سازه موجود استفاده کنید و اثر فوق العاده ای را خلق کنید .

خدمات بازسازی ساختمان شامل چه مواردی است و هزینه آن چقدر است ؟

خدمات بازسازی منزل و یا ساختمان برای خود یک دنیای تازه و بسیار عظیم است که نمی توان آن را محدود کرد . ما می توانیم تا حد بی نهایت خانه شما را بازسازی کنیم ، اما در این میان عاملی که اهمیت فراوانی دارد ، هزینه است . لذا ما سعی می کنیم طوری بازسازی را برای شما انجام دهیم که هم هزینه تا حد امکان کم شود ، و هم زیبایی چشم گیر و قابل توجه باشد . به طوری که اگر کسی قبلا به خانه شما آمده ، پس از دیدن خانه بازسازی شده از دیدن آثار آن شگفت زده شود. اما به صورت کلی می توان گفت خدمات ما شامل موارد زیر است :

home۲
brick-wall۳

بازسازی نما و پارتیشن

نمای ساختمان : نمای ساختمان بسیار مهم است ، اگر کسی از همکاران یا آشنایان به خانه شما نیاید ، نمای ساختمان شما را ملاک قرار می دهد . متاسفانه در حال حاضر به نما توجه نمی شود ، ما خدمات نمای ساختمان از موارد مختلفی را به شما ارائه خواهیم داد.

دیوار چینی ، پارتیشن بندی و تیغه ها : برخی دیوارها حمال و باربر هستند اما برخی خیر ، یک اصل مهم در بازسازی این است که ما بتوانیم با زیرکی ، دیوارها و تیغه ها را طوری جا به جا کنیم که به خانه شما زیبایی یک ساختمان مدرن را ببخشد. هم چنین در مورد ادارات نیز باید پارتیشن بندی طوری باشد که حداکثر رفاه را برای کارمندان به ارمغان آورد.

کف ، محوطه و در و پنجره

کاشی ، سرامیک ، موزاییک و محوطه : این آیتم نیز در زیبایی و ظاهر ساختمان امری بسیار مهم است . ما محوطه ها را به گونه ای بازسازی می کنیم که ظاهری جذاب با هزینه ای کم برای شما داشته باشد.

تعویض درب و پنجره : از جمله نکاتی که در بازسازی ساختمان باید حتما مورد توجه قرار گیرد ، درب و پنجره است . ما سعی می کنیم علاوه بر این که از ساختارهای موجود ساختمان شما بهره لازم را ببریم ، پنجره های قدیمی را با دوجداره ( که ضامن صرفه جویی در مصرف انرژی است ) و درب را نیز با درب های شیک و مدرن ضد سرقت جایگزین نماییم.

door۴
valve۵

عایق کاری ، تاسیسات و لوله کشی ساختمان

خدمات رفع نم ، ایزوگام و به صورت کلی عایق کاری و آسفالت : این آیتم نیز از عوامل بسیار مهم مخصوصا در حمام و پشت بام است که می بایست حتما به صورت حرفه ای انجام گیرد . بدون انجام این آیتم به صورت حرفه ای و عدم رفع نم درست ، رطوبت کلیه تلاش ها و هزینه های بازسازی شما را به مرور زمان از بین خواهد برد.

مسائل تاسیساتی و لوله کشی ساختمان : از جمله مسائلی است که بسیاری از ساختمان ها با آن دست و پنجه نرم می کنند ، به صورت کلی می توانیم بگوییم خلاص شدن از لوله کشی های فرسوده به نوعی خود از چالش های بزرگی است که برای سایر اجزای ساختمان مثل نم زدگی سقف ها و دیوارها پیش می آید.

نقاشی و زیبا سازی ، کف ، دیوار و سقف

خدمات کف ، دیوار و سقف : سقف کاذب در بازسازی ساختمان خیلی خیلی مهم است لذا اجرای درست کنافت و رعایت نورمخفی و ... اهمیتی دوچندان دارد ، خدمات ما از کفسابی و سنگ سابی انواع سنگ مرمر و گوهره گرفته تا خدمات مختلف دیگری همچون موزاییک ، پارکت ، دیوار پوش ، انواع کاغذ دیواری ایرانی و خارجی ، کفپوش ، لمینت و ... در دامنه عظیمی آماده برای ارائه به شماست.

خدمات نقاشی ساختمان و زیباسازی : ما در بازسازی بر زیباسازی ساختمان تاکید ویژه ای داریم ، باید اگر کسی پس از بازسازی به ساختمان شما می آید ، متوجه تغییرات خیره کننده ساختمان بشود . ما از رنگ های مرغوب برای انجام کار شما استفاده می کنیم. رنگ روغن ، رنگ پلاستیک و رنگ های اکریلیک روغنی بسته به کار شما ارائه خواهد شد.

paint-brush۶

مقالات بازسازی و تعمیرات ساختمان

در این بخش می توانید مقالات مربوط به تعمیرات ساختمان و بازسازی خانه خود را مطالعه نمایید

photo_2016-09-25_23-06-57

تعمیرات ساختمان

ایده هایی خلاقانه برای بازسازی ساختمان

photo_2016-09-25_23-06-53

بازسازی منزل

انواع مختلف بازسازی ساختمان