ساختمان115
ساختمان115

آموزش تصویری ساخت موزاییک تزئینی فوق العاده زیبا برای خانه

همان طور که می دانید ، ما در زمینه کف سابی موزاییک فعالیت داریم ، لذا اگر می خواهید برای چمن کف خانه خود موزاییک درست کنید ، و نیز می خواهید کارتان فانتزی و با بهترین کیفیت باشد ، به شما توصیه می کنیم که حتما خودتان دست به کار شوید و برای خودتان موزاییک هایی با بالاترین کیفیت بسازید. از این رو در این قسمت سعی می کنیم که ساخت موزاییک تزئینی برای باغ و خانه را به صورت قدم به قدم و گام به گام به شما آموزش دهیم . در این آموزش با ما همراه باشید .

گام اول – ابتدا مقداری از پیش آماده شده را تهیه کنید ، برای این منظور می توانید یا از مصالح آماده شده استفاده کنید ، یا این که به سادگی مقداری سیمان را با سه برابر همان مقدار سنگ ریزه مخلوط کنید . (مثلا اگر یک کاسه سیمان دارید ، سه کاسه سنگ ریزه استفاده کنید .)

گام دوم – اگر شیشه ، پلاستیک و هرچیز رنگی و زیبا دارید که می تواند در ساخت موزاییک مثمر ثمر واقع شود ، آن را فراهم آورید . پیشنهاد ما استفاده از شیشه های رنگی شکسته شده است . البته می توانید از نگین ها و هر زیورآلاتی نیز بهره جویید.

گام سوم – در این مرحله باید ظرفی را به عنوان قالب موزاییک برگزینید . دقت کنید اندازه این ظرف ، اندازه قالب شما خواهد بود و طبیعتا موزاییک تزئینی شما در این قطع تولید خواهد شد . پس در انتخاب آن نهایت دقت را به خرج دهید . پس از انتخاب به کمک روغن دیواره آن را چرب کنید چرا که قرار است مانند یک قالب برای شما عمل کند.

حتما ببینید: درب ورودی ساختمان

گام چهارم –  در این مرحله باید به کمک قطعه شیشه های رنگی یک الگو و یک طرح یا نقشه بسازید . حالا این الگو می تواند از پیش تعیین شده و طرح ریزی شده باشد ، یا این که کاملا تصادفی شیشه ها و ترکیب رنگ ها را در هم بیامیزید و جایگذاری کنید.

گام پنجم – به مخلوط بتن خشک آماده شده ای که در مرحله یک درست کردیم مقداری آب اضافه کرده و آن را مخلوط نمایید . دقت کنید که مقدار آب آن قدر باشد که مخلوط حالت خمیری پیدا کند .

گام ششم – قالب را به کمک مخلوط ساخته شده پر کنید . در این گام باید حواستان باشد که بتن ریزی را آن قدری آرام انجام بدهید که طرحی که برای موزاییک خود آماده کرده اید ، به هم نریزد و شیشه ها جا به جا نشوند ، برای همین توصیه می شود که این کار را با نهایت دقت و آرامش انجام دهید.

گام هفتم – به کمک یک قلم چوبی یا هرچیز دیگری بتن ریخته شده در قالب را تراز کنید.

گام هشتم – به منظور ایجاد استحکام و سفت شدن به موزاییک قالب بندی شده ، دو تا سه روز وقت برای سفت شدن و این که خودش را بگیرد بدهید. این فرصت باعث می شود که در این مدت بتن ریخته شده ، کسب مقاومت کرده و دیگر ترک نکند.

گام نهم – پس از گذشت دو یا سه روز به آرامی به قالب ضربه های کوچکی زده و موزاییک ساخته شده را خارج نمایید ، اگر روغن کاری و چرب کردن قالب را خوب انجام داده باشد ، در این مرحله کار شما برای جدا کردن قالب بسیار راحت خواهد بود.

گام دهم و آخر – به شما تبریک می گوییم ! از این موزاییک های زیبا چندتای دیگر بسازید و آن ها را روی چمن باغ خود قرار دهید. زیبایی خیره کننده این موزاییک ها ، توجه میهمانان شما را به خود جلب خواهد کرد.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *