ساختمان115
ساختمان115

آشنایی با انواع دستگاه‌های بالابر جهت حمل مصالح

برای راحتی در کار بایستی از ماشین آلات و ابزاری که در پیاده سازی صحیح و اصولی آجرچینی ما را یاری می‌کند، استفاده کنیم. اگر کارمان روی زمین است می‌توانیم از وسایلی مانند فرغون و استانبولی برای حمل مصالح استفاده نماییم. برای ارتفاع‌های کوتاه نیز می‌توانیم از زنبه استفاده کنیم. جهت حمل مصالح در ارتفاع‌های بلند و مکان‌های مرتفع نیز می‌توانیم از انواع جرثقیل‌ها استفاده کنیم. جرثقیل‌های ثابت و دکل‌های آن‌ها بار رامی توانند به شکل افقی و عمودی تا شعاع معینی حمل کنند که در زیر تصویر آن آمده است.

گروهی از جرثقیل‌ها هم به‌صورت متحرک هستند که در زیر می‌توانید مشاهده نمایید.

نوعی دیگر از جرثقیل‌ها هم به‌صورت زنجیری و لاستیکی می‌باشند که متحرک هستند و در زیر می‌توانید تصاویری از آن را مشاهده کنید.

انواعی دیگر از جرثقیل‌ها هم وجود دارند که در زیر می‌توانید اطلاعاتی درباره آن‌ها به دست آورید:

تبلیغات: شستشوی نمای ساختمان

جرثقیل دستی

جرثقیل دستی معمولاً ثابت می‌باشد و برای برداشتن و حمل بار با ظرفیت‌های کم مناسب است و از یک بوم که دارای اسکلت فلزی می‌باشد و بخش اهرمی که از چند چرخ دنده به وجود آمده تشکیل می‌شود و توسط سیم بکسل و سیم جمع کن بار را منتقل می‌نماید. در شکل زیر یک نمونه از آن را می‌توانید ببینید.

قرقره ساده دستی

قرقره‌های متحرک و قرقره‌های مرکب جزئی از قرقره‌های دستی محسوب می‌شوند. طرز بستن قرقره به چوب در تصویر زیر آمده است.

تبلیغ: تخلیه چاه

جرثقیل‌های مکانیکی با کفه

این نوع از جرثقیل‌ها غالباً متحرک می‌باشند و از چرخ‌های زنجیری و لاستیکی برخوردارند. موتور نیروی محرک این نوع جرثقیل است که سوخت آن توسط بنزین و یا گازوئیل است. بوم آن‌ها از قطعات گوناگون تشکیل شده و از کفه‌های متنوع با اندازه‌های مورد نیاز برخوردار می‌باشند.

انواع بزرگ آن‌ها از دو موتور تشکیل شده است که برای فراهم نمودن قدرت‌های بیشتر استفاده می‌شود.

 بهترین ساب سنگ را از ما بخواهید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *