ساختمان115
ساختمان115

روش تمیز کردن کف های چوبی با تصویر به صورت گام به گام

همان طور که می دانید ، در بسیاری از ساختمان ها کف ها از نوع چوبی هستند، کف چوبی زیبایی خاص خود را دارد ، برای همین هم هست که در اروپا و امریکا بسیار طرفدار زیادی دارد . برای تمیز کردن این کف باید طبق دستور العمل زیر عمل کنید . همین اول کار به شما می گوییم که حتما و حتما کار را طبقه نوشته های زیر پیش ببرید.

گام اول ) گام اول و مهم ترین کار در تمیز کردن کف منزل که به جنس چوب است ، این است که وسایل را تا حد امکان جا به جا کنید. مشکلی که بسیاری از کسانی که در امر کفسابی اشتغال دارند ، این است که وسایل سنگین در محل کار قرار دارند و این سرعت کار را به شدت کاهش می دهد.

2016-07-03_22-46-31

گام دوم ) به وسیله یک جاروبرقی به صورت مناسب کف را جاروبرقی بکشید . دقت داشته باشید که فرچه جاروبرقی حتما فعال باشد تا بتواند به خوبی از میان بافت چوب ، گرد و غبار را به بیرون بکشد. این کار را می توانید با جاروی دستی نیز انجام دهید اما به طور کلی جاروی برقی به شدت کیفیت بهتری خواهد داشت و نتیجه بهتری از این طریق خواهید گرفت.

2016-07-03_22-47-41

حتما ببینید: کفپوش سه بعدی

گام سوم ) در این میان بهتر است که ما دو نوع کف را برای شما شرح دهیم . کف های چوبی اصولا دو مدل دارند ، نوع اول نوعی است که می توان در تمیز کردن آن از آب استفاده کرد و به اصطلاح تاب بر نمی دارد ! ( چون معمولا چوب در اثر رطوبت تاب بر می درد یا باد می کند ! )

2016-07-03_22-48-31

اما نوع دوم نوعی است که حساس است و نباید در تمیز کردن آن روی آن آب بریزیم. تفکیک این دو نوع هم بسیار ساده است. به بافت چوب نگاه کنید ، مشخص می شود که رویش یک لایه محافظ آب کشیده شده است یا خیر . اگر این لایه ضد آب را دیدید بدانید که از جمله چوب های قابل شست و شو است .

گام چهارم ) اگر چوب کف شما از نوع دارای محافظ در برابر آب است ، می توانید آن را تی بکشید ، در این حالت ، شما به کمک یک کف شور و یک سطل آب می توانی عملیات اولیه تمیز کردن کف چوبی را انجام دهید.

2016-07-03_22-49-24

همچنین ببینید: در ضد سرقت

گام پنجم ) حالا اگر کف شما از نوع ضد آب نیست و آب در آن نفوذ می کند ، به هیچ عنوان و هرگز از سطل آب یا تی استفاده نکنید ! ( اگر روی آن آب بریزید افتضاح می شود ! )

2016-07-03_22-50-06

در این حالت فقط و فقط از دستمال مرطوب ( آن هم نه دستمال خیس بلکه فقط دستمال مرطوب ) استفاده نمایید. با دستمال مرطوب به آرامی خاک را از کف چوبی خود پاک کنید .

خب تبریک می گوییم ! اگر تا این جای کار را با موفقیت انجام دادید ، شما 50 درصد راه را آمده اید ، به کل عملیات بالا ، آماده سازی برای عملیات کفسابی می گویند ! در این موارد اگر دقت کنید ، کف کاملا از آلودگی ها پاکیزه شد و بلافاصله قبل این که گرد و غبار بگیرد ، باید استارت عملیات برق انداختن کف خانه را بزنید !

 منبع :WikiHow

کفساب باشی: مرکز سنگسابی حرفه ای در تهران

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. تمیز کردن کف چوبی یکی از سخت ترین کارهای دنیا است. واقعا سخته نمی دونم چرا جرئت نمی کنم کف پارکت رو تمیز کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *