ساختمان115
ساختمان115

قسمت های مختلف منزل که در تمیزکاری نباید از قلم بیفتد

وقتی می خواهید منزل را تمیز کنید ، کار به قسمت های مختلفی تقسیم می شود . دقت کنید که شما اصلا نباید هیچ کدام از این قسمت ها را از قلم بیندازید . چون این از قلم انداختن سبب می شود که زحمات شما به هدر برود و آخرش هم نتوانید درست و حسابی ، خانه را تمیز کنید . برای این منظور ما قسمت هایی مهم که حتما باید تمیز شود را برایتان ذکر می کنیم .

آشپزخانه

معمولا تمیز کردن خانه را از آشپزخانه انجام می دهند ، چرا که هم سخت تر است و هم جای بیش تری برای تمیز کردن دارد . به علاوه شستن ظرف ها کاری بسیار مهم است . لذا در تمیز کردن آشپزخانه توصیه داریم که حتما موارد زیر را از قلم نیندازید.

از اجاق گاز و کابینت فراموش نکنید

معمولا وقتی غذا می پزید ، روی اجاق گاز روغن و مواد خوراکی می ریزد ، وقتی این مواد غذایی روی اجاق گاز باقی بماند ، باعث می شود که محیط بسیار مناسبی برای تجمع میکروب ها پدید آید . شاید برایتان عجیب باشد اگر بدانیدکه بسیاری از افرادی که این کار را دست کم گرفته اند ، مریض می شوند . چرا محیط درست کردن غذای آن ها پر از میکروب هایی است که در روی اجاق هستند و شخص این میکروب ها را نمی بیند.

تمیز کردن

ظاهر وسایل را با یک دستمال تمیز کنید

یکی از جاهای دیگر که بسیار در چشم است ، خود یخچال است . معمولا یخچال چون به رنگ سفید است ، کثیفی های آن بسیار واضح و مشخص دیده می شوند . به همین علت ، شما می بایست به کمک یک دستمال ، این کثیفی ها و آلودگی ها را تمیز نمایید. در بسیاری از مورد وقتی کسی به خانه شما می آید و می بیند که یخچال شما کثیف است ، احساس می کند که شما شخصی هستید که به بهداشت اهمیت نمی دهید و این خود سبب می شود که سعی کند که از مواد غذایی داخل خانه شما نخورد.

از دیگر جاهایی که نباید از قلم بیندازید عبارت است از:

  • داخل مایکروویو
  • روی سینک
  • روی تخت آشپزخانه
  • حمام

حمام نیز محل های مختلفی دارد که هر کدام می بایست با وسواس خاصی تمیز شود . جالب است اگر بدانید علت بسیاری از زگیل ها در پاها ، حمام است . وقتی شخص حمام می رود و می خواهد که خارج شود ، معمولا روی یک پادری مخصوص حمام می ایستد . چون پاهای شخص مرطوب است و مدام افراد زیادی از روی این پادری عبور می کنند . این پادری جلو حمام محل بسیار مناسبی برای رشد میکروب ها می شود . از طرفی هم ویروس زگیل خاصیتی دارد که وقتی بدن مرطوب است ، خیلی راحت تر می تواند خود را وارد بدن شخص کند . برای همین به شما توصیه می کنیم که حتما و حتما پادری جلو حمام را هر هفته بشویید.

حتما ببینید: درب ضد سرقت

از دیگر جاهایی در حمام که بسیار مستعد رشد میکروب هاست ، جاصابونی است . معمولا در حمام ها صابون را در یک جاصابونی می گذارند . ممکن است بگویید مگر میکروب ها می توانند در کنار صابون رشد کنند ؟ باید بگوییم بله ! اتفاقا میکروب ها در کنار صابون بسیار بهتر از جاهای دیگر رشد می کنند ! مگر این که صابون مورد استفاده شما از نوع آنتی باکتریال باشد .

برای همین حتما و حتما هر هفته جاصابونی را شست و شو دهید .

هم چنین سعی کنید که در حمام شیر آب را برق انداخته و سطل آشغال حمام را حتما شست و شو دهید. برای کف حمام نیز می توانید از تی کشیدن استفاده کنید . دقت کنید که روی دیوار های حمام و کف آن حتما آب داغ بریزید تا ضد عفونی شود . با این حال چون محیط حمام پر از میکروب است ، بهتر است هرچند وقت یک بار برای آن کف سابی انجام شود .

تمیز کردن

اتاق خواب ها

مراحل تمیز کردن اتاق خواب ها بسیار ساده است . اما قبل از تمیز کردن باید بتوانید وسایل روی زمین را جمع کرده و سر جایشان قرار دهید . در اتاق خواب ها بهتر است پس از این که وسایل سر جای خودشان قرار گرفت و کمد لباس ها مرتب شد ، تخت را مرتب کنید ( تخت در اتاق خواب بیش تر از هر چیز دیگری در چشم است ! ) به علاوه اگر ملحفه ها کثیف شده حتما آن را برای شست و شو جدا نموده و با خود ببرید.

حتما بخوانید: سنگ سابی

پنجره ها

بسیار مهم است که شما پنجره ها را چگونه تمیز می کنید . برای پنجره ها به شدت توصیه داریم که حتما از شیشه پاک کن های بازار استفاده کنید چون کار شما بسیار راحت تر می شود .پس از آن به کمک یک روزنامه پنجره را می توانید به خوبی پاک کنید. اگر هم پنجره شما از نوعی است که قاب آن جدا می شود ، می توانید پیچ های آن را باز کرده و با شلنگ آب به خوبی شیشه پنجره را بشویید.

تمام شد ! به شما تبریک می گوییم ! شما توانستید خانه خود را تمیز کنید ، با تمیز کردن خانه هرچند وقت یک بار ، علاوه بر این که سلامتی خود را خواهید یافت ، این کار سبب آرامش و راحتی اعضای خانه نیز خواهد گردید.

 بهترین کف سابی را از ما بخواهید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. مرسی از مطلب خوبتون
    ادم نگاه می کنه می بینه یه تمیز کردن منزل چقد اسون به نظر میرسه و در عمل چقدر کار سختیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *