ساختمان115
ساختمان115

چک لیستی برای خدمات تمیز کردن منزل

به طور کلی ، خدمات تمیز کردن منزل یا اداره ، امروزه شکلی بسیار پیچیده و حرفه ای به خود گرفته است . شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که بسیاری از ادارات ، هزینه زیادی را تنها برای تمیز کردن اداره خود صرف می کنند. از این رو امروزه شرکت های نظافتی مختلفی ظهور کرده اند که هرکدام از آن ها خدمات خود را از دیگران برتر می دانند.

شیوه ی کار این شرکت ها در سطح مبتدی معمولا به شکل ساعتی است . یعنی به ازای هر ساعت که کارگر آن ها در منزل یا اداره شما مشغول تمیز کردن می گردد، هزینه ای را دریافت می نمایند. اما شرکت های حرفه ای اصلا به این گونه عمل نمی کنند. اگر می خواهید تمیز کردن خانه خود را به شکلی حرفه ای انجام دهید و یا میهمان و جلسه مهمی دارید ، حتما می بایست یک چک لیست تهیه نمایید. این چک لیست می تواند تا حد زیادی مشکل شما را مرتفع نماید.

تبلیغ: درب ورودی ساختمان آهنی

در نوشته زیر سعی می کنیم که کل چیزهایی که می بایست تمیز گردد را برایتان به صورت اجمالی ذکر نماییم :

مرحله اول : مرتب کردن

قبل از این که بخواهید شروع به کار نمایید ، باید بدانید که تمیز کردن در واقع دو بخش دارد که بخش اول آن توسط بسیاری نادیده گرفته می شود . این بخش عبارت است از مرتب کردن ! مثلا شما قبل از این که بخواهید کف اتاق را با جارو برقی تمیز نمایید ، اگر اتاق متعلق به یک دانشجو یا دانش آموز بی نظم باشد ، احتما وسایل مختلفی از قبلی جزوه ، تعداد زیادی DVD و کتاب های مختلف ، روزنامه ها ، مجلات و چیپس در کنار لپ تاپ و شارژر گوشی و حتی اسباب بازی هایی را در کف اتاق مشاهده می کنید .

جارو

در این موارد قطعا نمی توانید به صورت خشن برخورد کرده و وسایل را راهی سطل آشغال کنید ! لذا می بایست دستی در تمیز کردن هم داشته باشید .

پس از این که ظاهر کار تمیز شد مشکل تا حدی رفع می گردد ، ولی یادتان باشد که بسیاری از بی نظمی ها ممکن است که دیده نشوند ، مثلا کمدهای لباس یکی از این موارد هستند . در داخل این کمدها پر از لباس هایی است که روی هم ریخته شده اند و مرتب نشده اند . در این موارد ، شما می بایست حتما و حتما ، این بی نظمی ها را مرتب کرده و سپس شروع به کار تمیز کردن بکنید.

مرحله دو : تمیز کردن و گردگیری

پس از این که بی نظمی های اولیه رفع شد ، نوبت به گردگیری می رسد . پیشنهاد و تاکید بر این است که این کار را توسط کهنه یا دستمالی انجام دهید که پرز زیادی نداشته باشد ، چرا که دستمال هایی که پرز دارند ، تنها اعصاب شما را به هم خواهند ریخت چرا که پرز آن ها روی وسایل باقی می ماند . بسیاری از وسایل و اشیا منزل را می توان به کمک دستمال به خوبی تمیز کرد . برای این منظور یادتان باشد که هیچ جا را از قلم نیندازید . نقاط بالایی درب ها که دیده نمی شوند از محل هایی است که پر از خاک است و حتما باید پاک شود . همچنین بالای لوستر ها و چراغ ها معمولا در طول زمان پر از خاک می گردد . از دیگر مکان هایی که معمولا خاک گرفته و شما را در جلو میهمانتان شرمنده می کند ، کنارهای تابلوها هستند ، کنار قاب های تابلو به دلیل ساکن بودن معمولا خاک زیادی دارند . پس از این جاها اصلا فراموش نکنید.

حتما ببینید: چوب نما

پس از این که گردگیری مقدماتی را انجام دادید ، نوبت به صفحات نمایش می رسد ، صفحه نمایش تلویزیون و کامپیوتر حتما باید توسط پاک کننده های مخصوص خودشان پاک شوند ، چرا که اگر آن ها را صد بار هم با دستمال پاک کنید ، باز هم جای دستمال یا حتی دستمال کاغذی روی صفحه نمایش خواهد ماند . اگر پاک کننده آن ها را ندارید ، می توانید از یک فروشگاه تهیه کننده وسایل جانبی کامپیوتری یک اسپری آن را بگیرید و در خانه داشته باشید ، چرا که پاک کننده صفحه نمایش مثل آچار در خانه های امروزی لازم است .

تمیز کردن خانه

یک راه بسیار فوق العاده و تمیز برای گرفتن خاک از منزل شما ، استفاده از جاروبرقی است ، اگرجاروبرقی را روی فرش خانه حرکت دهید ، حجم بسیاری از خاک و ریزجاندارانی که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند را راهی جاروبرقی خواهید کرد . لذا برای تمیز کردن فرش و مبلمان خانه خود حتما از جاروبرقی استفاده نمایید.

برای تمیز کردن موزاییک و سرامیک کف خانه ، می توانید از تی کشیدن استفاده کنید . با این حال اگر کف سنگ یا سرامیک دارید ، معمولا در طول گذر زمان ، لایه ی چرک به شدت روی کف خانه شما تثبیت می گردد که تنها با دستگاه کفساب قابلیت پاک شدن را داراست . پیشنهاد ما در این موارد این است که از خدمات کفسابی در این موارد استفاده نمایید. برای این منظور می توانید با خود ما تماس حاصل فرمایید.

برق انداختن وسایل

از کارهایی که معمولا در پایان کار توسط شرکت های نظافتی حرفه ای انجام می شود ، این است که این ها به کمک واکس هایی مخصوص ، وسایل را برق می اندازند . شاید این کار بسیار ساده به نظر برسد  ، با این حال تاثیر بسزایی در ظاهر کار دارد ، و باعث می شود که خانه شما بسیار شیک به نظر جلوه نماید.

شیشه سکوریت

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *