ساختمان115
ساختمان115

10 ایده فوق العاده در طراحی داخلی خانه

دکوراسیون داخلی منزل ، همواره از چالش های بسیار مهم در امر بازسازی خانه می باشد. چالشی که در دکوراسیون داخلی وجود دارد، ایجاد یک تعادل مناسب میان هزینه و نتیجه است . در حقیقت ، در طراحی داخلی ، همیشه بر این امر تاکید می شود که با کم ترین هزینه، بهترین خروجی حاصل گردد.

در این مقاله ما می کوشیم تا تعدادی از بهترین ایده های نو و خلاقانه را در امر طراحی داخلی منزل بازگو نماییم. پس با ما همراه باشید.

1- استفاده از رنگ سفید، آرامش بخش کانون گرم خانواده

10 ایده فوق العاده در طراحی داخلی خانه
استفاده از رنگ سفید در طراحی داخلی در کنار سایر رنگ ها

اگر همیشه علاقه دارید که فضای گرم و صمیمانه خانواده شما در دکوراسیون و چیدمان داخلی خانه موج بزند، ما به شما رنگ سفید را پیشنهاد می کنیم. رنگ سفید در دکوراسیون مخصوصا اگر به همراه رنگ های شاد و روشن دیگر مثلا قرمز ، آبی و یا حتی سبز به کار رود ، کاملا شاد و نشاط آور بوده و به فضای خانه شما سرزندگی و شور و نشاطی خاص خواهد بخشید.

به علاوه کودکان نیز این گونه دکوراسیون را دوست داشته و از لحاظ روانشناسی نیز محیط فوق العاده ای برای آن ها ایجاد خواهد شد.

2- استفاده از فرش رنگی برای ایجاد تنوع رنگ

10 ایده فوق العاده در طراحی داخلی خانه
استفاده از نقش فرش برای ایجاد تنوع رنگ

بسیاری از طراحان همواره می کوشند تا طراحی داخلی خود را به گونه ای ایجاد کنند که تمامی رنگ ها در محیط داخلی منزل به کار رفته باشد . بسیاری برای انجام این کار ، خود را به شدت به زحمت انداخته و سرانجام نیز موفق نمی شوند. نکته ای که وجود دارد، استفاده از فرش رنگی است. شما می توانید برای ایجاد رنگ های بیش تر در محیط، بدون این که خود را به سختی زیادی بیندازید، رنگ های مختلفی را در فرش ها به کار برده و به وسیله این فرش، محیط را به رنگ های مختلفی مزین نمایید.

3- با داشته هایتان یک اتاق درست کنید

10 ایده فوق العاده در طراحی داخلی خانه
استفاده از صندلی قدیمی و چند قاب عکس برای دکوراسیون داخلی

جالب است بسیاری از کسانی که ما برای انجام کار طراحی دکوراسیون به آن ها مراجعه می کنیم ، اصلا وسایلی که دارند را به عنوان وسایل خانه قبول ندارند. یعنی در حالی که ممکن است تعدادی صندلی در انبار آن ها باشد ، ولی آن ها را کاملا قدیمی می دانند و دنبال فروش آن ها به سمساری هستند.

احتمالا اگر بشنوید که یکی از ایده های فوق العاده برای ایجاد طرحی نو در اتاق ها، استفاده از همین وسایل قدیمی است، بسیار شگفت زده خواهید شد. در حقیقت شما می توانید با استفاده از یک صندلی قدیمی ، یک زیر انداز و چند قاب عکس ، جذابیت فوق العاده ای را در اتاق خود رقم بزنید.

4- از الگوها به صورت پیوسته استفاده نکنید

10 ایده فوق العاده در طراحی داخلی خانه
حالت یکنواخت در خانه

سعی کنید که در طراحی داخلی خانه خود ، از الگوها به صورت یکپارچه استفاده نکنید. به عنوان مثال حالتی ایجاد نشود که طرح فرش و مبلمان و دیوار خانه شما، کلا به هم شباهت داشته باشند. این گونه طرح ها معمولا حوصله سربر و خسته کننده بوده و ساکنان خانه ، معمولا به سرعت از دکوراسیون داخلی ابراز ناراحتی می کنند.

حتما ببینید: ترمووود

5- استفاده از پرده های شفاف

10 ایده فوق العاده در طراحی داخلی خانه
استفاده از پرده های شفاف

بارها گفته ایم که در طراحی داخلی خانه خود ، همیشه سعی کنید که هم در نور شب و هم در نور روز ، طراحی دکوراسیون را مدنظر داشته باشید. در نور روز، استفاده از پرده های شفاف، ایده ای فوق العاده به نظر می رسد ، چرا که شما هنگام طلوع خورشید ، در یک فضای نورانی زیبا و عاشقانه از از خواب بیدار خواهید شد.

6- پلان متقارن

10 ایده فوق العاده در طراحی داخلی خانه
پلان متقارن داخلی خانه

یکی از بهترین ایده ها برای دکوراسیون داخلی خانه، استفاده از پلان متقارن است. در این نوع پلان سعی می شود به گونه ای تقارن در خانه رعایت گردد و این تقارن، خود سبب زیبایی فوق العاده ای خواهد گردید. اگر از این ایده خوشتان آمده است ، حتما باید در مراحل بازسازی منزل خود، آن را فراموش نکنید. چرا که بهتر است که در این نوع دکوراسیون داخلی ، ستون ها و اجزای دیگر خانه نیز متقارن باشند.

7- استفاده حداکثر از چشم اندازها

10 ایده فوق العاده در طراحی داخلی خانه
استفاده از حداکثر چشم اندازها

اگر خانه یا ویلای شما در منطقه ای واقع شده است که چشم انداز زیبایی دارد، از آن حداکثر استفاده را ببرید. در حقیقت شما می بایست سعی کنید که کل فضاهایی که چشم انداز زیبایی دارد را با پنجره نمایان سازید. داشتن یک ویو از داخل خانه به این مناظر زیبا، می تواند به شدت در زیبایی خانه شما موثر واقع شود.

شیشه سکوریت

8- استفاده از وسایل بزرگ

10 ایده فوق العاده در طراحی داخلی خانه
استفاده از مبلمان سه نفره سبب صرفه جویی در فضا شده است

اگر فضای داخلی خانه شما کوچک است، شما برای بزرگ تر کردن فضای داخلی می توانید از مبلمان و وسایل بزرگ استفاده نمایید. در حقیقت برای این که فضای داخل خانه شما باز شود، شما باید از مبل سه نفر یا چهار نفره به جای صندلی های یک نفره استفاده کنید. این کار زیبایی خاصی نیز به فضای داخلی خانه شما خواهد بخشید.

9- استفاده از اجزای اضافی به شکلی هوشمندانه

10 ایده فوق العاده در طراحی داخلی خانه
استفاده از بافت طبیعی چوب در کنار تم سبز و سفید

بسیاری برای خانه خود ، همیشه یک تم خاص در نظر می گیرند. مثلا در همین تصویر بالا تم سبز برای طراحی داخلی خانه استفاده شده است. در همین راستا، شما باید بدانید که استفاده از این تم به تنهایی کافی نیست و شما باید از اجزای اضافی هم استفاده کنید. در این دکوراسیون، از تم سبز و سفید به عنوان تم کلی استفاده شده است که ایده ای فوق العاده است، چرا که رنگ سبز مخصوصا در کنار رنگ سفید، آرامش خاصی به انسان می بخشد. در مرحله دوم، از بافت طبیعی صندلی و میز یا سبد چوبی، برای آراستن این فضا استفاده شده است.

10- استفاده از فضای خالی

10 ایده فوق العاده در طراحی داخلی خانه
استفاده از فضای خالی سفید آمیخته با رنگ آبی

در طراحی داخلی، هرگز فراموشی نکنید که در واقع لازم نیست که حتما طرحی که توسط شما ارائه می شود، بسیار پیچیده و آراسته به همه رنگ ها باشد. بلکه شما می توانید با کمی سادگی، طراحی فوق العاده ای را رقم بزنید. به عنوان مثال در طرح بالا، طراح به کمک رنگ سفید، محیطی آرامش بخش ایجاد کرده است. در کنار آن با آراستن این رنگ به رنگ آبی ، در زمین و تابلوی نقاشی ، حس بودن در کنار دریا به انسان دست می دهد که کاری فوق العاده است.

نقاشی ساختمان

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. خیلی خوب بود
  طراحی داخلی واقعا حساس و البته بسته به سلیقه است!
  امیدوارم که افراد هرچه زودتر بتونن در انجام طراحی داخلی ساختمان به بهترین شکل ممکن گام بردارند!

 2. واقعا واقعا و واقعا ایده های ناب و زیبایی بود
  هر ایده شاید ده ها روز طول بکشه که تهیه بشه ولی اینجا کارفرماها انتظار دارن یک روزه بهشون ایده ناب داده بشه

 3. من شاید تا الان خودم صد ها مدل ایده رو دیده باشم ولی به این نتیجه رسیدم که ایده دادن امروز بسیار بسیار کار مشکل و طاقت فرسایی هست
  امیدوارم که موفق و پیروز باشین و بتونین این ایده ها رو ارائه بدین برامون
  اما اینم بگم که هر ایده ای به درد ما ایرانی ها نمیخوره و اجرایی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *