ساختمان115
ساختمان115

نکاتی در باب کابینت و نصب آن

کابینت ها ، همواره عضو جدایی ناپذیر آشپزخانه بوده اند ، به طوری که آشپزخانه بدون داشتن کابینت ناقص به نظر می رسد . با این حال نصب کابینت ها در در خود نکاتی دارد که حتما می بایست مورد توجه قرار گیرند ، ما در ساختمان 115 سعی می کنیم که حتی الامکان کابینت ها را با طراحی معماری داخلی ساختمان هماهنگ کنیم . در این مطلب با ساختمان 115 همراه باشید تا نکاتی در رابطه با نصب کابینت آشپزخانه را فرا بگیرید.

ببینید کابینت ها انواع و اقسام بسیار مختلفی دارند . انواعی که اگر به بازار بروید و بخواهید خرید کنید ، کاملا سردرگم خواهید شد . با این حال می توان به طور کلی کابینت ها را به دو نوع کابینت های چوبی و فلزی تقسیم کرد .

کابینت چوبی یا فلزی
کابینت چوبی یا فلزی

حتما ببینید: ترمووود

انواع کابینت ها

یکی از نکاتی که در نصب کابینت آشپزخانه باید نسبت به آن آگاهی داشت، انواع آن است. حالا یک آشپزخانه را در نظر بگیرید : دو نوع کابینت در این آشپزخانه دیده می شود . اولین نوع کابینت های روی زمین هستند که جلوی پای شما قرار دارند و دومین نوع نیز کابینت های بالا می باشند . دقت کنید که بین همه ی این کابینت ها چه کابینت های پایین و چه کابینت های بالا ، یک نسبت اندازه گیری برقرار است که در شکل زیر مشاهده می کنید :

اندازه های کابینت
اندازه های کابینت

یعنی داریم :

  • ارتفاع پاخور زیر کابینت پایین : 10 تا 20 سانتی متر
  • ارتفاع کابینت از کف تا سنگ روی آن : 90 سانتی متر
  • فاصله کابینت بالایی از روی کابینت های پایین : 50-60 سانتی متر
  • ارتفاع کابینت های بالایی : 60-90 سانتی متر

نکته ای که در بسیاری از خریداران مشاهده می شود این است که کابینت را بر اساس تعداد و … بیان می کنند . اگر شما نیز این گونه هستید ، بدانید که در صنعت کابینت سازی ، این حرف نشان از آشنا نبودن شما با مسائل ساختمانی دارد . چرا که در ساختمان قیمت کابینت را بر اساس متر طول می گویند . مثلا می گویند این کابینت متری چند ؟

کابینت چوبی
کابینت چوبی

کابینت ها مستقیم بر روی زمین قرار نمی گیرند

نکته دیگری که باز در آشپزخانه ها مشاهده می شود این است که ما کابینت های پایین را مستقیم روی زمین قرار نمی دهیم ، چراکه پایه کابینت ها در اثر شست و شو آسیب می بیند . برای این که پاخور کابینت آسیب نبیند ، از سکو استفاده می کنیم . یعنی می آییم و قسمت هایی که قرار است کابینت روی آن قرار بگیرد را یک سکو می زنیم . سپس کابینت را روی این سکو قرار می دهیم . ارتفاع این سکو زیاد نیست ( شاید 5 تا 10 سانتی متر ) اما وقتی سکو داریم ، می توانیم دیگر با خیال راحت آشپزخانه را بشوییم . ساختمان 115 در این مطلب نکاتی درباره نصب کابینت آشپزخانه را بیان نمود اگر مایلید تا با سایر روش های نصب کابینت آشپزخانه آشنا شوید سایر مطالب این سایت را دنبال کنید.

درب آهنی ورودی ساختمان

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *