ساختمان115
ساختمان115

شیوه بستن یا سر هم بندی و مونتاژ میلگردها به گونه‌ای صحیح و اصولی

یکی از نکات بسیار مهم در مورد میلگردها، شیوه بستن میلگردها و مونتاژ آن‌ها بوده که نکات ظریفی دارد. برای این منظور بایستی به شیوه زیر عمل نماییم:

ابتدا میلگرد مورد نظر را خم نموده و به آن شکل می‌دهیم، سپس آنها را بر اساس نقشه و طرح از پیش برنامه ریزی شده، به یکدیگر متصل می‌نماییم. توجه داشته باشید که اتصال این میلگردها وابستگی زیادی به محل و نوع کار دارد.

حتما ببینید: پنجره سه جداره

در حقیقت مونتاژ و سرهم بندی میلگردها گاهی در بیرون از قالب و برخی اوقات نیز کنار یا روی قالب انجام می‌شود. هنگامی عمل مونتاژ در بیرون از قالب انجام می‌شود که حجم کار کم است. برای عمل سرهم بندی و مونتاژ کاری و به منظور پیشگیری از آسیب‌های بدنی در هنگام کار، بهتر است کار سرهم بندی و مونتاژ میلگردها را بر روی خرک چوبی یا فلزی انجام دهیم. در تصویر زیر می‌توانید خرک‌های میانی و کناری را ملاحظه فرمایید:

این خرک‌ها در انواع ثابت و متحرک ساخته می‌شوند که بیشتر پیشنهاد می‌شود از نوع متحرک آن استفاده شود. در تصویر ارائه شده در ذیل می‌توانید نحوه‌ی افزایش و کاهش ارتفاع خرک را توسط سوراخ‌هایی که در پایه و میله‌ی نگهدارنده در نظر گرفته شده، مشاهده نمایید.

سر همبندی میلگرد تیر بتنی توسط خرک متحرک فلزی در تصویر زیر نشان داده شده است:

لازم به ذکر است که به منظور مونتاژ و سرهم بندی میلگردها، چنانچه خرک در اختیار نداشتید می‌توانید از تخته‌هایی استفاده نمایید که توسط تنگ به میز کار محکم می‌شوند. (به تصویر زیر نگاه کنید)

ساختمان 115 » مرجع کفپوش اپوکسی

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *